Par Dozimetrs

SIA DOZIMETRS pamatdarbība ir projektu izstrāde, ieviešana, konsultācijas un iekārtu piegāde radiācijas mērīšanas vajadzībām, kā arī risinājumu nodrošināšana kodolmateriālu kontrabandas novēršanai un kodoldrošībai kopumā.

 

Kopš 1996. gada DOZIMETRS veiksmīgi sadarbojas ar Thermo Fisher Scientific, kas ir nozīmīgākais partneris radiācijas aizsardzības un mēriekārtu sistēmu integrēšanā un jaunu produktu izstrādē. Sadarbības rezultātā, 1997. gadā, Grenctālē, uz Lietuvas robežas, tika uzstādīti pirmie radiācijas monitoringa vārti autotransportam. 2005. gadā DOZIMETRS realizēja apjomīgu projektu, kas bija vērsts uz prasību izpildi Šengenas zonas valstīm, uzstādot Thermo Fisher Scientific radiācijas monitoringa iekārtas uz Austrumu robežas. ASV Enerģētikas departaments 2007. gadā izvēlējās DOZIMETRS pakalpojumus Otrās aizsardzības līnijas (SLD) programmā, kur uzņēmuma speciālisti nodrošina iekārtu uzstādīšanu, kā arī tehnisko apkopi, darbojas kā tehniskais konsultants minētajā programmā. SLD sistēma ietver vairāk kā 40 radiācijas kontroles monitoru tīklu robežšķērsošanas vietās, tostarp Lidostā Rīga un Jūras ostās Rīgā, Liepājā un Ventspilī.

 

2014. gada aprīlī SIA DOZIMETRS kopā ar firmu NUVIA, uzstādīja jaunu radiācijas monitoringa agrīnās brīdināšanas sistēmu, saskaņā ar iepirkuma konkursa rezultātiem. Projekta ietvaros tika instalētas 22 gamma monitoringa stacijas, tostarp ūdens mērīšanai Daugavā, kā arī aerosolu radiācijas monitoringa iekārta, kas mēra radionuklīdu koncentrāciju gaisā.

 

2017. gadā tiek veikta iekārtu instalācija Ignalīnas AES nojaukšanas projekta ietvaros.

 

2019. gadā DOZIMETRS kokrūpniecības nozarei izstrādāja mērīšanas sistēmu DoziWood. Sistēma nodrošina ar Cs-137 piesārņotas koksnes šķeldas identifikāciju, izmantojot Thermo Fisher Scientific ® Safety-Guard Series II starojuma detektoru sistēmu. Sistēmas izmantošana ļauj uzņēmumiem kontrolēt normatīvo prasību ievērošanu dažādos pelnu saturošu Cs-137 izotopu izmantošanas līmeņos (1 Bq/g; 10 Bq/g).

 

Šobrīd DOZIMETRS īsteno projektus sadarbībā ar tādiem uzņēmumiem kā PNLL (ASV), Latvijas Robežsardze, Radiācijas drošības centrs. Dozimetra klienti ir metāllūžņu pārstrādes uzņēmumi, piemēram, Tolmets, kokapstrādes, atkritumu pārstrādes, piemēram, Getliņi EKO, medicīnas un visas citas nozares, kur jārisina ar radiācijas drošību saistīti jautājumi.

 

DOZIMETRS veiksmīgi darbojas dozimetrijai paredzētu programmatūru izstrādes jomā. Iekārtas un programmatūra aktīvajai un pasīvajai dozimetrijai ir izstrādāti sadarbībā ar partneri DosiBase un veiksmīgi eksportētas klientiem dažādos kontinentos ar DosiBase zīmolu.


SIA DOZIMETRS. Ir dibināts 1995. gada 18.Oktobrī.